O programie regionalnym w Kazimierzy Wielkiej

Data opublikowania: 29 października 2021
O programie regionalnym w Kazimierzy Wielkiej
O programie regionalnym w Kazimierzy Wielkiej

O najważniejszych wyzwaniach związanych z nową unijną perspektywą rozmawiano podczas kolejnych konsultacji projektu programu regionalnego na lata 2021 – 2027, które odbyły się w piątek, 29 października w Kazimierzy Wielkiej.

Samorządowcy, przedstawiciele instytucji oraz organizacji pozarządowych z powiatu kazimierskiego spotkali się, by zapoznać się z najważniejszymi założeniami projektu programu regionalnego na lata 2021 – 2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego. O tym na jakie przedsięwzięcia, które pobudzą rozwój gospodarczy województwa i służyć będą jego mieszkańcom, mówili – Anna Kucharczyk – zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Artur Potaczała – zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Paweł Lulek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Nasz region w rozpoczynającej się perspektywie finansowej na lata 2021 -2027 otrzyma na realizację programu regionalnego 1 mld 403 mln euro (z czego ponad 1 mld euro – na tzw. projekty twarde, zaś – pozostała kwota – na projekty miękkie). Unijne wsparcie zostanie przeznaczone na realizację projektów zgrupowanych w następujących priorytetach: Konkurencyjna gospodarka, Region przyjazny dla środowiska, Mobilność miejska, Dostępne świętokrzyskie, Świętokrzyskie dla mieszkańców, Wspólnota i przestrzeń (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) oraz Profilaktyka i ochrona zdrowia mieszkańców, Edukacja na wszystkich etapach życia, Usługi społeczne i zdrowotne, Aktywni na rynku pracy (Europejski Fundusz Społeczny+).

Prezentacji założeń programu towarzyszyła, podobnie jak i podczas poprzednich konsultacji, dyskusja dotycząca m.in. możliwości wykorzystania środków unijnych na działania służce rozwojowi powiatu kazimierskiego.

Najbliższe konsultacje projektu nowego programu regionalnego odbędą się w czwartek, 4 listopada w Opatowie (Starostwo Powiatowe, ul. Henryka Sienkiewicza 17) oraz piątek, 5 listopada w Pińczowie (Powiatowy Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Republiki Pińczowskiej 42). Konsultacje zakończą się 8 listopada w Skarżysku – Kamiennej (sala herbowa Starostwa Powiatowego, ul. Konarskiego 20).

Wszystkie spotkania konsultacyjne rozpoczynają się o godz. 10, można je śledzić również za pośrednictwem platformy internetowej Webex: https://sejmik-kielce.webex.com/meet/konsultacje.

Uwagi lub sugestie można zgłaszać za pomocą formularza zgłaszania uwag zamieszczonego w ww. zakładce do 12 listopada 2021 r.  drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., jak również korespondencyjnie na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Inwestycji i Rozwoju, al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce.

Źródło: Departament Inwestycji i Rozwoju

Galeria zdjęć

O programie regionalnym w Kazimierzy Wielkiej
O programie regionalnym w Kazimierzy Wielkiej
O programie regionalnym w Kazimierzy Wielkiej
O programie regionalnym w Kazimierzy Wielkiej
O programie regionalnym w Kazimierzy Wielkiej