Park Akademia Bajki w Pacanowie

Rzeźba
Rzeźba

Park Edukacyjny „Akademia Bajki” to nowa atrakcja podzielona na dwie strefy: ogólnodostępną ze skateparkiem dla młodzieży, fontanną i zielonym skwerem z siedziskami oraz strefę biletowaną, podzieloną tematycznie na cztery przenikające się edukacyjne ogrody, porządkujące świat literatury dziecięcej pod kątem gatunków literackich. Znajdziecie tu: Ogród Komiksu, Ogród Legend, Ogród Bajek i Baśni oraz Ogród Powieści.

Na terenie każdego z ogrodów zlokalizowane są stacje multimedialne, prezentujące treści edukacyjne, tematycznie nawiązujące do wybranych bajek, powieści, komiksów oraz legend zatopionych w morzu, legend świętokrzyskich, czyli legend od Bałtyku do Tatr.
W Zwierzyńcu można podziwiać zwierzęta hodowlane oraz różnorodne ptactwo w kurnikach i wolierach. Interesującą atrakcją jest również park linowy.

Misją Akademii Bajki jest nauka poprzez kreatywną zabawę, odwoływanie się do istoty bajek oraz rozwijanie wyobraźni i ciekawości świata. Park “Akademia Bajki” powstał w ramach projektu pn.

Rozbudowa Europejskiego Centrum Bajki o Park Edukacyjny “Akademia Bajki w Pacanowie”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wartość projektu to ponad 22 miliony zł.